loader

Ünlü şair Yunus Emre’nin “Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil…” sözüyle yola çıktığımız maker hareketi sonucunda dijital maker doğmuştur. Dijital maker, güncel olarak robotik ve kodlama, stem ve dahası bir çok disiplinde ders materyali olarak kullanılan çeşitli araçlara (Mbot, Arduino, Lego Mindstorms, Small Basic vb.) yönelik ders içeriklerinin yer aldığı zengin bir platformdur. Bu platformda yer alan içerikler tamamen öğrencinin seviyesine ya da mevcut olarak içerisinde yer aldığı öğretim kademesine göre sınıflandırılmaktadır. 

Bu sınıflandırma ile öğrenci seviyesine ve kendi kişisel gelişimine göre platformumuzda yer alan içerikleri adım adım takip ederek uygulamalar geliştirebilir. Ayrıca bu geliştirdiği uygulamalar ile otantik öğrenmeler gerçekleştirip gerçek yaşamında yer alan çeşitli problemler ile de ilişkilendirerek sorunlara ilişkin çözümler getirebilmektedir. 

Dijital Maker, alanında tecrübeli eğitimciler tarafından kurulmuştur. Platformumuzda yer alan içerikler eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır. Eğitmenlerimiz ayrıca ulusal ve uluslararası birçok turnuva ve yarışmalarda (FLL, Tübitak vs.) birçok başarıya imza atmıştır.

Dijital Maker

Maker Haraketi

Hayal Et

Tasarla

Üret

Dijital Maker

Sosyal Medya Hesaplarımız

Son eklenen derslerden ve kaynaklardan daha hızlı haberdar olabilmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Instagram : dijitalmaker

Bizi instagram'dan takip edebilirsiniz.

Twitter : dijitalmaker

Bizi twitter'dan takip edebilirsiniz.

talkie-image
talkie-image
Dijital Maker

Ders Konuları

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alanında neredeyse tüm platformlar ve araçlar hakkında sizlere dersler ve özgün kaynaklar hazırlamayı amaçlıyoruz.

Arduino
90%
Micro Bit
80%
MBot
50%
Scratch
90%
Small Basic
90%
3D Modelleme
50%
Lego Wedo 2.0
70%
Dijital Maker

Son Eklenen Dersler